اخبار, وبلاگ

ساعت مچی اسپرت با طراحی متفاوت از Ulysse Nardin

ساعت مچی اسپرت با طراحی متفاوت از Ulysse Nardin

اولیسه ناردین (Ulysse Nardin) اولین ساعت مچی اتوماتیک از Freak را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. سیستم کوکی انقلابی آن فقط یکی از ویژگی‎های Freak Vision بود. در این مقاله به بررسی ساعت مچی Ulysse Nardin Freak Vision می‌پردازیم.

در نگاه اول، از منظر افرادی که با این برند آشنا نیستند، این برند به نظر یک برند تازه‌کار است، ولی در واقعیت این طور نیست. تم‌های سنتی زیادی در این ساعت‌سازی وجود دارد و این برند از قرن نوزدهم به عنوان یک سازنده کرونومترهای دریایی مهم در جهان شناخته می‎شود. از سوی دیگر، نوآوری‎های فنی بسیار مدرن با طراحی‌های کاملاً غیر متعارف این برند همراه شده است. نمونه این مورد را در ساعت های مدل‌ Freak مشاهده می‏کنید.
اولین نمونه‌ای که شبیه به یک صاعقه در سال ۲۰۰۱ بود، اما با نگاهی دقیق‌تر به نظر می‎رسند که سنت و نوآوری مکمل یکدیگر هستند. در این مقاله فرصتی دست داده تا ساعت Freak Vision را به دست کرده و بررسی کوتاهی در مورد آن انجام دهیم.

عرض قاب این ساعت برابر با ۴۵ میلیمتر می‎باشد و قطر این ساعت مچی اسپرت از مدل‌های پیشین باریک‌تر است. زه این ساعت نیز از جنس تیتانیوم و یک خط با جنس لاستیک آبی است. همانند مدل‌هایش پیشین از چرخاندن زه برای تنظیم زمان استفاده می‌شود.

در این ساعت مچی مردانه هیچ عقربه‌ای وجود ندارد و فقط یک موتور باگت شکل است که حول محور خود می‌چرخد. یک دیسک چرخان برای نشان دادن ساعت استفاده می‏شود. همانطور که در بالاتر اشاره شده، در این ساعت برای تنظیم ساعت از چرخاننده زه استفاده می‎شود و هیچ تاجی (دسته کوک) در کنار ساعت وجود ندارد.

موتور استفاده شده در این ساعت UN-250 نام دارد که قابلیت ذخیره انرژی به مدت ۵۰ ساعت را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید